Гостьовий пост

Цей блог на даний момент охоплює дві ніші:

  • саморозвиток
  • та програмування (особливо допомога початківцям).

Якщо бажаєте написати гостьовий пост на моєму блозі на одну з вище наведених тематик та пропіаритись перед аудиторією даного блогу, тоді прошу ознайомитись з нижче наведеними вимогами до гостьових постів.

1. Розгорнутий, цікавий, корисний пост та лише оригінальний контент

Як ви вже мабуть зауважили я намагаюся готувати глибокі розгорнуті статті, які приносять певну цінність читачу. На такий пост я всередньому витрачаю від 3 до 6 годин. А деколи і кілька днів.

Критерій номер один – цінність контенту. Ваш гостьовий пост має бути корисним. Людина, яка його прочитала стає кращою, вправнішою, досвідченішою, ніж була до цього. Коли готуєте пост, впершу чергу думайте про це. Дослідіть тематику свого поста і намагайтеся максимально розгонуто та цікаво висвітлити її.

Текст посту має бути ваш – оригінальний, написаний спеціального для даного блогу. Копіювати пости з інших ресурсів – не припустимо. Я змушений буду відхилити такі пости. Якщо ж маєте ідею та бажаєте перекласти існуючу цікаву статтю, наприклад, з англійської – тоді обов’язково зазначте цей факт. Ми розглянемо з вами такий варіант окремо.

Фокусуйтеся на темах та контенті, який буде завжди актуальним. Такі статті будуть довгий час працювати на вас.

Зазвичай статті на даному блозі мають близько 1000 слів. Ідеальний розмір гостьового поста від 500 до 2000 слів. Хоча можна і більше.

Історії та приклади із життя, цифри та конкретика, увага до деталей – усе це працює дуже класно у пості. При повторному редагування власного поста намагайтеся повикидати усі непотрібні слова та речення. Краще зробити його коротшим, але насиченим. Як то кажуть – без води.

Ось приклад поста з корисним, розгорнутим та цікавим контентом: Програміст Початківець: Де навчатися та як шукати Ментора.

2. Обов’язкові елементи в пості

Обов’язково використайте хоча б одне зображення у пості. А краще кілька. Інфографіка, відео – все працює дуже добре.

Відео – найкраще вставляти з Youtube. Розміри картинка – 600px по ширині. Максимальний розмір зображення – 150Кb.

Додавайте лінки у свою статтю, як внутрішні на інші сторінки даного блогу, так і на зовнішні ресурси. Можна навіть запропонувати наприкінці поста секцію – “корисні посилання” або “що почитати далі”.

Гарно працюють пости, що спонукають до дій. Тому рекомендую закінчувати статтю списком наступних дій, або/та одним, двома питаннями, що заставлять читача не просто прочитати та забути ваш текст, але й задуматися над ним та зробити реальні наступні дії.

3. Формат – Код HTML з WordPress редактора

З попереднього досвіду зрозумів, що редагування та форматування чужого поста деколи може займати не менше часу, ніж написання власного з нуля.

Тому ваш гостьовий пост, щоб я його зміг легко закинути до себе на блог, мусить бути лише в форматі HTML скопійованому з вашого wordpress редактора.

Ідеально, якщо ви у своєму WordPress блозі накидаєте і відформатуєте в редакторі статтю в стані Draft, а тоді просто вишлете її HTML код (там в редакторі є кнопочка HTML режим). Також з прикріпленим архівом зображень.

4. План моєї з вами взаємодії

Спочатку запропонуйте кілька тем для поста перед тим, як починати його писати. Так будемо впевнені, що ваші труди не підуть на марно. Як узгодимо тему, тоді вже можна і до цінного контенту. Для цього надішліть мені листа з темою Гостьовий Пост.

Тоді подаєте вже повний текст поста у одному з вище згаданих форматів, я переглядаю і повідомляю чи підходить. Якщо підходить – постимо на блозі та соцмережах. Якщо ні – не переживайте, надам список рекомендацій та правок, після яких можна буде затвердити вашу гостьову статтю.

Також, будь-ласка, не розраховуйте на термінову увагу з моєї сторони та негайний пост вашої статті. Я, як і ви, маю багато справ та паралельно веду інші проекти окрім даного блогу.

Тому, якщо ваш гостьовий пост пов’язаний з певною подією чи запуском, будь-ласка, повідомте мене про бажання публікації за 2-3 тижні.

Ось приклад класного гостьового поста:

Коментарі:

  1. Анатолій

    Доброго дня Віталій,чи варто зараз розвиватися у напрямку веб дизайну,ui та ux розробки та наскільки це зараз потрібно?

    Відповісти
  2. Марко

    Привіт, мені цікаво, чи можливо попасти в групу(django) тобто просто в середовище де є люди що навчаються(дуже хочу в таку тусовку, де є люди з такими ж інтересами), не купуючи книгу? Дякую!

    Відповісти
    • Віталій Подоба

      не можливо. в групі я збираю якісні контакти, які підтвердили своє бажання віддавати власний час собі та іншим допомагати. в даному випадку гроші що йдуть на книгу – просто перевірка “якості” контакту 🙂

  3. Денис

    Доброго дня Віталій я веб-розробник початківець. Вивчав трохи Front-End, але перейшов на Python\Django з тих міркувань, що Back-End це набагато цікавіше. Але нещодавно виріш промоніторити попит на цю мову…і трохи засмутився. Адже попит на цю мову программування як мені здалося в рази менший ніж на той же PHP або JS. Яка реальна ситуація? Чи взагалі реально в короткий термін влаштуватися Junioroм Python?

    Відповісти
    • Віталій Подоба

      термін працевлаштування залежить вмінь, досвіду та напористості кандидати. і так, в php і java на даний момент в Україні більше вакансій. І джуніор і сеньйорів.

      В цьому випадку раджу починати з найпростішої мови/технології а далі пробувати працевлаштовватись по ній або вчити більш популярну, якщо довгий час не виходить по основній Адже друга мова займає в рази менше часу.

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви не робот? ;) *