Що таке Пітон?
Python – це інтерпретована мова програмування. Для тих хто ще не знає, мова програмування – це інструмент, за допомогою якого ви даєте комп’ютеру знати, що робити. Проте комп’ютер не може читати мову напряму – є сотні мов програмування, і він не може розуміти їх усіх. То ж, коли хтось пише програму, він пише її на одній з мов програмування (на тій яка йому більше подобається, або є більш підходящою для даної задачі), і тоді компілює її – переводить її у велику кількість нулів і одиничок – які комп’ютер може з легкістю і швидко зрозуміти. Будь-яка віндовс програма, яку ви використовуєте є уже скомпільована під операційну систему Windows. Якщо ви відкриєте цю програму просто як файл в текстовому редакторі, ви побачите масу дивних символів і знаків…
Але та віндовс програмка є скомпільована під Windows і ніякий інший комп’ютер не може запустити її, якщо він не використовує операційну систему Windows. Тепер, що таке Python (Пітон)? Пітон – це мова, яка ніколи не є повністю скомпільована у мову комп’ютера. Натомість, інтерпретатор перетворює кожен рядочок коду в нулі і одинички, які вже легко читаються комп’ютером. І все це проробляється на ходу – інтерпретатор перетворює кожен кусочок програми, лише по мірі її використання. Якщо ви закінчуєте виконання програми і запускаєте її наступного дня, інтерпретатор перетворюватиме частини програми в машинний код по мірі використання, з нуля.
Виглядає як трата часу? Можливо, але важлива річ тут є та, що наступного дня ви можете запустити вашу програму на Віндовсі, Лінуксі чи Макінтоші. Ви можете надіслати вашу програму другові, який використовує інший комп’ютер. Або ви можете запостити вашу програму де-небуть в інтернеті, де кожен, використовуючи інший тип операційної системи може завантажити і спробувати запустити її. Це є плюс Інтерпретованої мови програмування – це ніби мова, яку БУДЬ-ХТО може зрозуміти.
Як заінсталювати Python
Залежно від операційної системи, ваш метод інсталяції може відрізнятися.
Інсталювати будемо останню версію Пітона 2-ї серії. На момент написання даного навчального курсу, останньою версією є 2.7.5.
Увага: приклади і взагалі весь цей курс не був адаптований під Пітон 3. Тому наведені приклади можуть не працювати для цієї версії Пітона.
Заходимо сюди і шукаємо інсталятор саме під вашу операційну систему http://python.org/download/ Доступні інсталятори для операційних систем:
- Windows (Віндовс)
- Mac Os (Макінтош)
Якщо ви використовуєте Лінукс (Linux), тоді майже напевне одна з 2-их версій Пітона є уже заінстальована глобально на вашій системі. Щоб перевірити яка саме:
1 2 |
$ python -V Python 2.6.1 |
Також у більшості випадків Пітон є уже заінстальований на Макінтоші.
Для Віндовса ж завантажуємо вище згаданий інсталятор під Віндовс (32 або 64-бітна машина), запускаємо його і легким натисканням кнопочок Далі приходимо до бажаного результату.
На заключення
Хороша робота! Урок 1 закінчено! У наступному Уроці ми спробуємо Інтерактивний режим Пітона, і напишемо кілька одно-рядкових кусочки коду. Буде цікаво!
Якщо у вас з’явилися проблеми на даному етапі – постіть у коментарі до цього уроку, спробую допомогти.
Якщо хтось із більш досвідчених найшов помилки, чи має поправки, покращення та зауваження – дописуйте будь-ласка у коментарях. Дякую!
А що робити якщо програма не хоче встановлюватись. Постійно видає помилку на стадії publishing product information
При встановленні програми на стадії publishing produkt information видає помилку
КоментарДоброго дня! Чи зберігається актуальність вивчення другої версії пітона для новачків?
нові проекти працюють на python3. старі підтримуються на python 2. питання який вчити не є принциповим. швидше за все на першому місці роботи прийдеться працювати з обома. знаючи одну версію іншу освоїти – питання днів
Все чудово, інсталював. Переходимо до наступного уроку )))
Чи є зараз доцільність починати вчити 2-гу версію, якщо актуальної стає 3, в ній кажуть більше можливостей і підтримка буде більша?
Тут є моя розгорнута думка щодо цього питання: http://www.vitaliypodoba.com/2014/05/python2-or-python3/
Є ще програма з середовищем розробки на Piton, називається Microsoft Visual Studio [для ОС Windows]
бракує кнопочки переходу до наступного уроку 😉
так. при міграції на нову версію вордпреса, поламались ті кнопки. глянемо. дякую!
Хочю навчітися програмірованія
ну то в чому проблема. урок перший вже пройдений. ще дев’ять 😉
“її наступного дня, інтерпретатор перетворювати(МЕ / Є) частини програмИ” – орфографія
поправив