Моя Історія

Коротко про мене…

 

Мене звати Віталій Подоба. Моя улюблена справа – програмування. Програмую на Пітоні під веб. Заснував програмістську аутсорсингову компанію SoftFormance.com , де виконую роль менеджера проектів, ну і звичайно все інше по необхідності (пошук нових клієнтів, кодування, робота з персоналом, і т.д.). В маленькій фірмі ціняться не вузькі першокласні спеціалісти, а люди, що мають широкий спектр навичох на достатньо хорошому рівні 🙂

  • Улюблена мова програмування – Пітон
  • Улюблені веб фреймворки – django, Plone CMS (я також являюся її core контріб’ютором і автором кількох PLIP-ів), wordpress (адже цей проект на ньому 😉
  • Улюблені види спорту: скелелазіння, сноуборд, айкідо
  • Музика: гра на гітарі, басуха форефер!
  • Освіта: мех-мат у ЛНУ імені Ів. Франко
  • Рідне місто: Львів

Про проект…

Цей проект vitaliypodoba.com я розпочав, щоб надавати корисну інформацію, навчальні матеріали та ділитися власним досвідом з однодумцями-програмістами, а особливо з тими, хто лише починає або думає починати свій програмістський шлях.

Маючи досвід набору новачків у свою команду, я бачу реальну потребу у практичних курсах та навчальних матеріалах, яких зараз часто бракує тим, хто закінчує ВУЗ і перебуває на стадії пошуку першого місця праці.

Ну і нарешті моя історія…

Тепер я спробую описати як почався саме мій шлях у світ програмування і як я опинився там, де я зараз є. Думаю для когось він буде знайомим, комусь корисним, а основне для початківців – мотивуючим!

У 2006 році закінчив Львівський Національний Університет імені Івана Франка, факультет механіко-математичний. Зауважте, зв’язку з програмуванням ніякого! Поступив на цей факультет лише тому, що математика мені подобалася більше за інші предмети в школі. Особливих планів на майбутніх на той час не мав…

Але ще в школі я почав активно займатися спортивним туризмом, походами в гори, змаганнями за школу… І в одному із таких походів керівником нашої команди (я тоді був в 10 класі школи) опинився мій майбутній шеф, який згодом, коли я вже закінчував університет, запропонував спробувати себе в якості програміста. На той момент вони  якраз розширювали свій штат працівників.

Так, те що я зараз програмую і найшов свою улюблену справу, може бути по-суті своїй лише вдалим співпадінням 🙂 Мені пощастило!

Я на той час навчався на 5-му курсі вище згаданого універу, і ще до кінця не визначився з майбутньою професією. Комп’ютер купив лише на третьому курсі, а до того часу навіть не знав як мишкою користуватися.

Після отримання диплому на рівень Магістра в мене було два варіанти: продовжувати навчання в аспірантурі, або згідно фаху (викладач-педагог) йти в школу викладати дітям математику. Вчити суху теорію математики протягом кількох наступних років мені не хотілося, в школу йти – мізерна оплата праці. Тому ні перший, ні другий варіанти мене особливо не приваблювали…

Не довго думаючи, я погодився на пропозицію Мирослава (мого першого шефа, наставника і людини, якій я завдячую своєю програмістською кар’єрою!) почати вивчати Python, Plone CMS, і все те, чим вони на той час займалися. І в кінцевому результаті не прогадав…

Отже, програмувати треба було на Пітоні, під веб, використовуючи Plone CMS. Хоч Пітон мова і нескладна, але людині, яка ніколи нічого не програмувала і взагалі не писала жодного рядочку коду – задача надзвичайно складна для старту! Під Веб – означало, що ще треба було вчити цілу купу суміжних технологій як: html, css, javascript, і взагалі як працює сервер-клієнт модель. І це все ускладнював той факт, що проекти були на Plone CMS: вважається досить складною для опанування веб контент менеджмент системою.

Тому, перші кілька місяців було надзвичайно важко. Я навіть кілька разів робив невеликі паузи, і думав чи варто продовжувати. Навчання було в більшості самостійне. Мені давали завдання, я приходив додому, ковирявся, і через деякий час з мішком питань і тупіків приходив на фірму, і там мені надавали відповіді і спрямовували у правильному напрямку. Тобто навчання було на рівні менторства, коли тобі кажуть в якому напрямку йти, а розв’язувати задачі і задавати правильні питання вже маєш самостійно.

Я наскачував велику кількість російськомовних книжок по різноманітних технологіях, починаючи від пітону, закінчуючи html i css. Інтернет вдома тоді був дуже поганий, тому навіть Гуглити було не просто 😉 Та і то більшість літератури – на англійській, а на той час з англійською в мене були проблеми…

Таким чином, я буквально поїдав книжку за книжкою, рився в сорс коді Плона, пробував щось кодити під Плон… Займався ци цілими днями (на п’ятому курсі особливо навчатися не випадає, хіба готувати дипломну :). І аж на третій місяць розуміння певних базових концепцій та ідей почало осідати у моїй голові, і почав отримувати перші розв’язані задачі своїм власним кодом. Для того, щоб освоювати ази тої чи іншої технологія я придумував собі невелику практичну задачку. Так, наприклад, під час вивчення мови Пітон я написав іграшу симуляторі піаніно: http://www.pygame.org/project-Pyano-1490-.html

Загалом, вже коли почали з’являтися перші результати, я відчув що процес мені реально подобається, і що це моє. Коли кодуєш – ти ніби занурюєшся в інший світ, час летить неймовірно швидко.

Загалом близько пів-року самостійного навчання під менторством шефа дали свій результат і одразу після захисту диплому влітку мене взяли на роботу веб-девелопером!

Згодом, за 3 роки я відчув, що хочу більше залежати від себе, вибирати напрямок самостійно у якому хочу розвиватися, мати ще більш гнучкий графік, а також самостійно управляти своїми фінансами, тому звільнився і наважився на вільне плавання у море фрілансерства.

На даний час керую власною програмістською аутсорсинговою фірмою SoftFormance.com

Вже будучи відповідальним також за пошук нових людей у свою команду я постійно стикаюсь з браком практичних навчальних ресурсів для тих, хто щойно закінчив навчання. Якщо з англомовною літературою і ресурсами ще так-сяк, то з україномовними та в рунеті ситуація значно гірша.

Тому і почав даний проект з метою збільшення навчальних матеріалів для майбутніх програмістів. Зокрема, по Пітону та Веб технологіях.

Я знаю, що найкращий спосіб навчитися – це спитати у людини, яка вже вміє те що ви хочете навчитися. Тому я спробую виступити для початківців у ролі тіїє людини, яка може поділитися своїм досвідом, надати пораду, відповісти на запитання, і спрямувати у правильному руслі.

На завершення…

Надіюсь я доступно доніс головну ідею моєї історії всім тим, хто лише почав або думає починати свій шлях у програмування: якщо є бажання, терпіння і наснага, то можна навіть з нуля осягнути основи програмування в порівняно короткий термін. Головне в процесі навчання:

  • зрозуміти чи воно таки дійсно твоє, і подобається тобі, а чи можливо ти просто шукаєш високооплачувану або модну професію… Якщо кайфу від процесу мало – значить або нудне завдання, або треба шукати інший вид діяльності, який до душі.
  • знайти ментора, людину яка вже вміє робити те, чого хочите навчитися ви. Так вам буде значно легше, швидше, і впевненіше!

Коментарі:

  1. Natalia

    Доброго дня, закінчила курси DQA, потрібні практичні навички, підкажіть, можливо знаєте, хто може взяти на практику початківців. Дякую

    Відповісти
  2. Катерина

    Віталій добрий день
    маю розроблену майже до кінця програму обліку для своєї фірми, написану мовою python(про яку ви казали:)) і на системі Django.
    В даний момент людина, що її писала, немає як дописати, але може дати всі вихідні дані і допомогти це зробити. Каже, що роботи там лишилось небагато. Буду вдячна якщо допоможете це зробити, бо вже дуже треба:)

    Відповісти
  3. Лілія

    Мій син закінчує 1 курс Львівської політехніки, спеціальність Кібербезпека. Перед самою сесією він вирішив кидати ВУЗ.Бракує часу на програмування,а він хоче займатися тільки програмуванням.Переконати його перевестися на заочне,чи закінчити хоча б бакалавра не вдається.Хоче працювати і паралельно навчатися в академії ШАГ.Чи варто нам переконувати його відмовитися від цього?Яка ваша думка щодо цієї академії? І взагалі чи потрібна вища освіта програмісту?

    Відповісти
  4. артем

    які предмети потрібно здавати після 11 класу щоб бути програмістом

    Відповісти
    • Анонім

      Матем анг мова і 4 по бажанню

  5. Валентин

    підкажіть будь ласка що потрібно вчити для того щоб стати програмістом , куди потрібно йти , мені 11 років я дуже-дуже хочу стати програмістом

    Відповісти
  6. Егор

    Доброго дня.А скажіть будь ласка чи можете ви взяти на роботу в якості стажора початківся і завантажувати його проєктами,щоб він міг підтвердити свої знання???Але всецепо удальоному доступі.Дякую…

    Відповісти
  7. Павло

    мені 13 років що потрібно знати щоб стати програмістом? куда поступати після 9 класа?

    Відповісти
  8. Діана

    Я хочу стати програмістом і мене цікавить одне питання. Чи програмісти мають досить вільного часу, чи завжди заняті своєю роботою? І чи можуть програмісти подорожувати? Буду дуже вдячна, якщо відповісте)

    Відповісти
  9. Володимир

    львівський торгово-економічний компютерні науки (міжнародний факультет). чи Одеса Попова на програмування. Порадьте

    Відповісти
  10. Вадим

    В наступному році маю закінчувати магістратуру іноземних мов, чув що знання іноземної в програмуванні дуже потрібне є навіть не від’ємним дуже подобаються комп’ютерні технології проте сумніваюся чи взагалі варто сунути свого носа в комп’ютерну інженерію не маючи жодного досвіду в тому, бо чесно кажучи маю таке уявлення що туди йдуть далеко не початківці, та люди які певним чином знаються на математиці, хоча я з точними науками на ВИ. Хотілося б щоби ви порадили чи не буде це пустою тратою грошей якщо мені все таки вийде вступити на дану спеціальність? Дякую завчасно!

    Відповісти
  11. Роман

    Чи після закінчення факультету на дану спеціальність перспективи роботи задовільні?

    Відповісти
    • Віталій Подоба

      хорошому спеціалісту/студенту завжди всі двері відкриті 😉

  12. Сергій

    А можна поступити після 9-го класу?

    Відповісти
  13. Марія

    Дякую за такий чудовий проект, який надихає на самовдосконалення та навчання.

    Відповісти
  14. Анонім

    Здравствуйте. Если уже 33 на носу и нет опыта вообще в сфере программирования, то есть ли смысл смотреть в сторону IT-индустрии. Может мой поезд уже убежал?

    Відповісти
  15. Денис

    я хочу стати програмістом мені 13 років
    з чого мені почати?

    Відповісти
  16. Артьом

    привіт Віталій Подоба
    Я хочу бути програмістом а з чого почати незнаю можеш мені порадити допомогти.
    Англійсько я вже починаю вчити за 8-12 місяців буду знати на достатньом рівні бо буду кожен день займатись.
    То допоможеш початківцю?

    Відповісти
  17. Сергій

    Дякую – саме те що мены зараз необхідно, і звичайно знайти людну ментора

    Відповісти
  18. Вiталiй Ш.

    Сподобалась ваша iдея.

    Відповісти
  19. Vit WebDaemon

    ну шо ж, питончик не тянет цей сайтик)) все пихе як завжди

    Відповісти
    • Віталій Подоба

      цей сайт на wordpress. і його потяне будь-яка мова. вордпрес – для блога найпростіший інструмент.

  20. Марина

    Привіт, Віталій! Я твоя колега по мех.-мату. Після 7 років на державній роботі хочеться змін і руху вперед. Рада, що ти СЕБЕ знайшов.

    Відповісти
    • Віталій Подоба

      ага. пам’ятаю 🙂 радий бути корисним! успіхів!

  21. Лілія

    Дякую, за мотивацію!!!

    Відповісти
  22. Андрій

    Цікавий блог – дуже гарні зміст, стиль та ідея 🙂
    Випускник мехмату 1990 року.

    Відповісти
  23. VF

    У “чи воно таки дійсно твоє” є і інший варіант: і робота оплачувана, і нудним не важаю. Але як по собі – тяжко дається логічно мислити, розучився (про що й відписався на старті курсу).

    Відповісти
    • Віталій Подоба

      З тим що тяжко дається – без цього ніяк. Все на початку важко, коли новим займаєшся.

      оплачувана робота це класно, але гроші мотивують недовго. знаю з власного досвіду. тому класно, якщо в процесі виникає кайф від роботи. щоб задоволення і від результату і від процесу

  24. Володимир

    Нарешті знайшов людину, яка хоче щось зробити для об’єднання безліч роздрібнених програмістів-українців в єдину команду. Україні це зараз вкрай неохідно.

    Відповісти
    • Віталій Подоба

      як мінімум змагань і дискусій щодо того, яка мова краще – тут не буде 😉

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви не робот? ;) *